Chemia Karcher sprawdza się zawsze


Chemia Karcher dba o środowisko oraz o czystość. Solidna chemia sprawdza się na co dzień. Można ją kupić w sklepach tradycyjnych lub internetowych. Są to doskonałe środki. Można z nich korzystać regularnie i spokojnie dbać o tapicerkę wszelkich domowych mebli. 

Continue Reading

Lampy Nowodvorski do nowoczesnego wnętrza


Oświetlenie Nowodvorski jest bez wątpienia dobrym wyborem, kiedy poszukujemy lamp modnych, przede wszystkim doskonałej jakości i liczymy na ogromny wybór modeli. W sklepie znajdziemy nie tylko klasyczne lampy, które są przede wszystkim uniwersalne i nie musimy ich wymieniać, kiedy zapragniemy zmienić wystrój wnętrza, ale także te ozdobne, które wpasują się idealnie, nawet w najbardziej wyszukane wnętrza. 

Continue Reading

6 domowych sposobów na szybkie umycie fug


Fugi można szybko wyczyścić za pomocą domowych środków czyszczących. Będą to artykuły spożywcze, kosmetyki oraz środki dezynfekujące. Niekiedy jednak będziemy potrzebować bardziej innowacyjnych sposobów jak konkretnego sprzętu parowego.

Jak przywrócić biel pożółkłej fudze?

  1. Aby fuga do płytek wróciła do dawnej bieli, warto użyć wody utlenionej. Może ona być przeterminowana, czyli niezdatna już do obmywania miejsc wokół rany na skórze. Nadal jednak będzie miała moc pienienia się i wypierania cząstek brudu z powierzchni fugi.
  2. Pasta do wybielania zębów z nieważną już datą ważności posłuży nam do wybielenia fugi. Smarujemy nią rowki między kafelkami i szorujemy starą, już nie używaną, szczoteczką do zębów. Po wyszorowaniu fugi przecieramy ją szmatką, nasączoną płynem do naczyń.

Jaka chemia z kuchni przyda się do czyszczenia fug?

  1. Ocet plus soda oczyszczona to znakomity duet w walce z brudem na fugach. Składniki mieszamy ze sobą, by otrzymać jednolitą papkę. Nakładamy ją na spoinę między płytkami i po kilku minutach szorujemy. Szczególnie fuga do łazienki na tym skorzysta. Ocet bowiem skutecznie walczy z pleśnią.
  2. Płyn do naczyń wymieszany z octem również wspaniale czyści brud w szparach między płytkami. Emulsja świetnie myje także całe płytki. Ten sposób można z powodzeniem wykorzystać do mycia wanny i brodzika.

Przyprawa kuchenna do fugi i cytryna do walki z brudem na fugach

  1. Sok z cytryny wybiela. Jej kwaśny odczyn wpływa także na rozmiękczanie brudu. Tak samo, jak sól kuchenna. Połączone razem działają cuda. Sól mieszamy z sokiem cytryny na jednolitą masę, którą szorujemy rowki płytek i fugi.

Jak czyścić kolorową fugę, by zachowała swój naturalny pigment?

  1. Barwna fuga do białych płytek łatwo zostanie umyta strumieniem pary wodnej. Do tego celu należy wykorzystać myjkę parową. Bez wysiłku doprowadzimy spoiwo między płytkami do czystości. Kolor pozostanie nienaruszony.

Farba elewacyjna- farba silikonowa


Aby elewacja była odpowiednio chroniona, konieczny jest zakup dobrej jakości farby elewacyjnej. Obecnie w marketach spotkać można wiele rodzajów tego produktu. Okazuje się, ze zakup farb wcale nie jest takim łatwym zadaniem i czasami lepiej powierzyć je specjalistom. Jakie farby elewacyjne można wyróżnić i czym kierować się podczas zakupów?

Dobra farba elewacyjna

Farba zapewnia oczywiście intensywny kolor elewacji, ale ma ona także jeszcze jedno zadanie, a jest nim ochrona ścian. Dobrej jakości farba elewacyjna powinna przede wszystkim chronić budynek przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Bardzo często na ścianach pojawiają się zabrudzenia lub mech. Zdarza się także, że od strony bardziej nasłonecznionej, kolor staje się mniej intensywny. Aby uniknąć takich problemów, trzeba wybrać dobrą farbę elewacyjną. Obecnie w sklepach można znaleźć farby silikonowe, akrylowe czy winylowe. Które są najlepsze?

Wysokiej jakości farba silikonowa

Zdecydowanie największą popularnością w ostatnim czasie cieszą się farby silikonowe. Jest to hydrofobowa farba, która zapobiega wchłanianiu wilgoci przez ściany. Plusem jest tutaj fakt, że nie działa to w dwie strony, gdyż mury mogą swobodnie oddychać. Jest to produkt, który cechuje się najwyższą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy słońce. Sprzedawane są one przeważnie w 10-litrowych pojemnikach. Oczywiście można zakupić także mniejsze opakowania, jednak takie rozwiązanie nie jest opłacalne.

Farba do elewacji powinna chronić budynek i zapewniać intensywny kolor. W tym przypadku nie należy oszczędzać na zakupie, gdyż wybór tanich farb może sprawić, że za kilka lat konieczne będzie ponowne malowanie budynku, co narazi właścicieli obiektu na podwójne koszty. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w droższe produkty.

Źródło: Budujmy eu

Dlaczego LED, a nie energooszczędna?


W dzisiejszych czasach istnieje szereg możliwości dostosowania rodzaju oświetlenia do własnych potrzeb, wymagań, a przede wszystkim do zasobności portfela. Nadal podstawowym źródłem pozostaje żarówka, stąd tak ważnym jest, by wybrać najbardziej odpowiedni dla użytkownika jej rodzaj. Najważniejszym kryterium w tym przypadku jest rodzaj światła, jaki emituje oraz energooszczędność.

Continue Reading