nogi do stołu

Nogi do stołu


W dzisiejszych czasach każdy człowiek chce mieszkać nie tylko bardzo funkcjonalnie i wygodnie, ale również nowocześnie. Niekiedy zdarza się, że jeden mały szczegół czy drobiazg może popsuć cały efekt, całe wrażenie.
Dlatego też warto podczas zagospodarowania domu lub mieszkania, zwrócić uwagę na każdy najmniejszy detal, czasem wydający się prozaiczny taki jak nogi do stołu, klamki czy wieszaki na ubrania.

nogi do stołuUrządzając dom lub mieszkanie w jakimś ściśle określonym stylu, należy starać się, aby wszystko ze sobą pasowało, aby współgrały ze sobą tak stylowe meble, jak i dodatki. Meblując jadalnię czy salon, warto pamiętać o tym, że stół stanowi jedną z najważniejszych rzeczy w tych pomieszczeniach. Warto więc również dopasować go do kompozycji wnętrza który go otacza.

Mimo że nogi do stołu wydają nam się bardzo mało istotnym elementem konstrukcyjnym, świetnym przykładem jest http://www.belmeb.pl/idm,9,kat,246,nogi-nozki-kolka.html, odgrywają jednak bardzo ważną rolę. Oczywiście podstawową ich rolą jest stabilizacja mebla, to jednak równie ważne jest uwydatnianie cech i stylu blatu czy też podkreślanie jego nowoczesności.

Spotykamy bardzo różne rodzaje nóg do stołu, są wykonane z różnych materiałów i mają zróżnicowane kolory i kształty. Mogą być proste, drewniane do wnętrz klasycznych, stalowe do pomieszczeń w stylu vintage bądź rzeźbione do stołów w stylu barokowym.
Jak widać mamy do dyspozycji i wyboru tyle rodzajów nóg do stołu, ile jest różnych aranżacji wnętrz.

dom parterowy

Dom parterowy do budowy sposobem gospodarczym


Budowa nawet małego domu wymaga dużych nakładów finansowych, jak na warunki przeciętnej polskiej rodziny. Dlatego dla wielu inwestorów ważne są oszczędności, jakie można poczynić na każdym etapie budowy, poczynając od kupna działki. Najtańszy jest dom parterowy.

Po pierwsze, działka

Zakup działki to spory wydatek. Wielkość i kształt działki, także jej lokalizacja decydują o cenie. Jednakże jej koszt nie może przesądzać o wszystkim. Nie może to być działka zbyt mała, by nie zabrakło miejsca na ogród, nie może być zbyt wąska, bo wtedy nie można by wybudować domu parterowego, nie może być za duża, jeśli chcemy oszczędzać.

Po drugie, projekt domu

Wiadomo, że gotowy projekt z katalogu jest znacznie tańszy niż projekt wykonany na indywidualne zlecenie. W gotowych katalogach jest tyle propozycji, że każdy inwestor znajdzie najbardziej odpowiadającą potrzebom jego rodziny ofertę. Poza tym w projekcie można wprowadzić pewne zmiany.

Jeśli inwestor chce budować dom parterowy tanio i własnymi siłami (z pomocą rodziny), projekt nie może być zbyt skomplikowany. Prosta bryła, nieskomplikowany dach, brak podpiwniczenia i garażu to cechy budynku, który można wybudować sposobem gospodarczym. Może to być całkiem atrakcyjny architektonicznie budynek, jeśli zastosuje się nowoczesne rozwiązania, np. elewacja z połączenia kamienia i drewna.

Po trzecie, energooszczędność

Nie można jednak przesadzić w oszczędzaniu na budowie. Byle jakie materiały budowlane, kiepska stolarka, słaba izolacja ścian zewnętrznych, podłóg i stropów będzie skutkować koniecznością ponoszenia wyższych wydatków na ogrzewanie pomieszczeń. Tak więc w budowie domu sposobem gospodarczym nie ma nic złego, chociaż zwykle wydłuża się czas budowy, to dbałość o dobrą jakość materiałów oraz staranne wykonanie czynności budowlanych jest obowiązkiem inwestora.